Špičkové technologie i dětem
Zatímco těm úplně nejmenším pomáhá Elan navyknout zákonitostem sjezdařského sportu prostřednictvím unikátního konceptu U-Flex, lyžařům o trochu více odrostlejším již nabízí know-how převzaté z produkce sportovních lyží pro dospělé. Dobrým příkladem je WaveFlex, technologie, která v době svého představení vzbudila nemalou pozornost a v průběhu následujících let potom jednoznačně prokázala své kvality, ať už byla použita u lyží závodních, sportovně-rekreačních, anebo třeba u dětských. Vždy je totiž perfektně přizpůsobena potřebám dané cílové skupiny.

WaveFlex - měkké, ale stabilní
K pochopení podstaty WaveFlex technologie si můžete představit příčně skládaný a znovu rozbalený pruh kartonu, který se sice díky tomuto typu narušení pevnosti ochotně ohýbá v podélné ose, ale stále velmi dobře odolává tlaku působícímu v opačném směru, tedy ve zkrutu. Cílem při vývoji WaveFlex technologie skutečně bylo změkčení stavby ve flexi při současném zachování dobrých torzních vlastností potřebných pro přiměřenou stabilitu lyží. A to se díky chytře zvlněnému konstrukčnímu materiálu povedlo! Svého času se podle unikátní technologie jmenovala celá modelová řada lyží Elan, lyže sklízely úspěchy v renomovaných ski testech a dodnes dosahují skvělé prodejní úspěchy.


Lyže Elan RC Race mají, stejně jako nejlepší dospělé modely, dřevěné jádro, což není u dětských lyží zdaleka pravidlem. Kromě stability na hranách je tím dosaženo i delší životnosti lyží. Laminátová stavba Full Power Cap umožňuje plynulý a hlavně snadný průhyb lyží, zahájení oblouku mladým lyžařům ulehčuje Early Rise Rocker, tedy malinko dříve zvednutá špička. Také toto je technologie prověřená na sportovních lyžích dospělých kategorií. Nakonec i design juniorského modelu RC Race je odvozen od top sportovních carverů značky Elan. Ani v tomto ohledu tedy nebudou mladí za tatínkama v ničem zaostávat, nesáhnou-li spíš po modelu RS Ripstick. Ten je tvarem i konstrukcí identický s RC Race, barevně však navazuje spíš na atraktivní freeridové lyže Ripstick 116.
Lyže jsou vyráběné v délkách od 110 do 150 cm a v setu kompletovány s vázáním EL 4.5 nebo 7.5.