Právě v kategorii sportovních univerzálek letos ve ski testech excelují lyže Elan Amphibio 16 Ti2. Jsou oceňované zejména pro mimořádně podařený mix sportovního naladění, dobré ovladatelnosti a všestrannosti. Za jejich kvalitami stojí kromě pečlivě vybíraných materiálů také jedinečná technologie Amphibio, která kdysi v lyžařských kruzích vzbudila velkou pozornost. Ne náhodou, protože nevídaným způsobem zkombinovala dvě na první pohled nemožná konstrukční řešení – camber, tedy tradiční podélné předpětí lyže a rocker – opačné podélné prohnutí. U modelů využívajících technologii Amphibio je třeba rozlišovat pravou a levou lyži, protože souhlasné hrany mají buď klasický camber, anebo rocker, to znamená de facto kratší účinnou hranu. Moderní carvingová technika vyžaduje jízdu po obou lyžích a takto designované lyže carving zase o něco usnadňují – lépe se daří nástup do oblouku a zejména pak jeho přesné vedení po hranách. 

Poslední generace technologie Amphibio s označením 4D už do hry zapojuje dokonce i svrchní část lyže, která je před vázáním tvarována konkávně, což umožňuje přesnější přenos sil na hrany. Za vázáním je lyže na horní straně naopak prohnuta konvexně, čímž do jisté míry uvolňuje tlak z hran a snižuje to agresivitu v konečné fázi oblouku.

V Supertestu německého Ski MAGAZINU, který v České republice publikuje lyžařský magazín SNOW, získaly lyže Elan Amphibio 16 TI2 Fusion ocenění Ski MAGAZIN TIP s visačkou MULTITALENT.